Hledá se někdo, kdo mě bude bezmezně milovat, pravidelně mě krmit a jinak mě vůbec neotravovat. Kdo se hlásí?

Pokrytectví teenagera a móda

3. května 2017 v 20:16 | O. |  Názory
Jak mi tak schne na nose pleťová maska, mám nějaký čas přemýšlet. Mimochodem, tady máte písničku, kterou byste si mohli k tomuhle článku pustit.

Vrátila jsem se o měsíc, možná měsíc a půl zpátky.
Tehdy přišel čas, kdy si druháci z naší školy vybrali svoji výhru v soutěži, kterou pořádala Evropská Unie a jeli do Štrasburku na exkurzi do Evropského Parlamentu. Jelikož mě jejich třídní učitelka má ráda (asi) a jelikož jsem také soutěžila, tak jsem byla přizvána, já a moje spolužačka, kterou jsem si mohla vybrat.
Cestou z parlamentu jsme se zastavili v Norimberku, tedy do jeho obchodů.
Měli jsme se držet ve čtyřčlenných skupinkách, s kamarádkou z druháku, Any, jsme se oddělily a šly jsme po obchodech, svého uvážení.
I kdž se to nezdá, i drsnější hudba lahodí mému uchu (tahle věta už nemohla být blběji postavená) a ráda e oblékám do tmavých barev... No, a kamarádka je na tom podobně. Bohužel, naše dvě přítelkyně ze skupiny mají raději módu, která je v dostání v normálních obchodech. Tak jsme se rozhodly, že se potkáme až u autobusu.
Na ulici, kde byly z obou stran obchoby a uprostřed nepřehledný proud lidí (jméno ulice po mě nechtějte, přeci jen, pokud ji neznáte,tak hej, je rok 2017, google už umí používat i obě moje babičky) jsme chvíli bezcílně bloumaly, poté jsme zahlédly naše učitelky, tak jsme raději zaběhly do náhodného obchodu. Onen obchod byl šíleně nad naší cenovou kategorií (ale na té ulici to bylo i H&M), tak jsme tam chvíli bloumaly, abychom nevypadaly jako princezny z Chuďasova.
A najednou nás málem kleplo. On ten obchod byl s oblečením pro teenagery. A uprostřed těch všech džín s roztrhanýma kolenama a věcmi v tom populárním odstínu růžové jsme narazily na tričko s kapelou Slipknot.
Any se chvíli tvářila, jako že budu za chvíli muset uplatňovat své chabé znalosti první pomoci.
Nakonec to rozdýchala a vydala se se mnou do postranních uliček, kde jsme si zpravily náladu obchodě EMP.

Pokud vám na tomhle výjevu bylo něco podivného, tak se vám to pokusím vysvětlit.
Člověk, který má tenisky nike, džíny roztrhané v kolenou a top v barvě rose gold s největší pravděpodobností o Slipknotu v životě neslyšel. A ten člověk se koukne na to tričko a řekne si, "Hm, to je grunge, devadesátky se vrací, tak to beru"
A potom nosí tričko kapely, kterou nezná.

Hůř je na tom ještě skupina Nirvana a kvůli tomu, že se z ní stala značka se stydím si pořizovat tričko oné kapely. Nestydím se za tu kapelu, musíte uznat, že Nirvana byla skvělá, i když devadesátkových kapel je mnohem více a Nirvana je hlavně nejvíce profláklá. Nechci být spojována s těma holkama, co tvrdí, že to je jejich oblíbená skupina a neví, kdo to byl Kurt Cobain... No... Chápeme se, že?
Momentálně do mainstreamu prosakuje více a více undergroundu a lidé se tak oblékají, protože to dělají všichni a ne protože se jim daná móda líbí.
Což je smutné, když si to tak vezmete.
Ještě takový malý příklad pokrytectví. Dva roky zpět, kdy ještě v Čechách nebyly populární ty drdůlky, které byly udělané jen z horní sekce vlasů ten účes kamarádka měla ve škole. Dočkala se posměšných pohledů a otázky "A to sis žehlila vlasy a pak si to zapomněla dát dolů?"
A za pár měsíců to nosili všichni...

Já před rokem přišla do školy s dvěma drdůlky... Zase se po mě všichni divně koukali a slýchávala jsem uštěpačné poznámky... A za pár měsíců... Zase to byl hit a nikdo se nikomu neposmíval...

Lidi? Co to s váma je? Když jednu věc nosí jednotlivec, tak se mu vysmíváte, ale když tu samou věc mají všechny ovce, tak to obdivujete?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rampatau rampatau | 4. května 2017 v 19:21 | Reagovat

Dobrej článek, já už na podobné úvahy rezignoval a neřeším, co si kdo oblékne, přestože neví, o co jde, ale mají to všichni. Je to boj s větrnými mlýny a dobré téma zabavného hovoru pro zasvěcené. Ale jak jsem psal na začátku, už je mi to fuk, postupem let se objevují vaznější témata. Nechápu ty odkazy na hudbu k článku, dělá to spousta lidí, asi nějaké generační postižení. Pro mě je to spíše rušivý element, ale co. Přeji hodně dobrÿch článků.

2 Chloë Noir Chloë Noir | E-mail | Web | 9. května 2017 v 12:54 | Reagovat

Nirvana, Slipknot, Exploited, Misfits, Sex Pistols a kopa iných kapiel, ktoré kopa ľudí, čo ich nosí na oblečení netuší, že sú to vôbec kapely...je to smutné. :-/
Punková a rocková móda je vykrádaná už roky. Nedávno prišli do módy obojky, čo je zase vykrádanie ako BDSM subkultúry, tak aj alternatívnych štýlov. Ja nosím obojky už roky takmer každý deň, ľudia sa mi posmievali, či som pes a podobne. Zrazu sa už neposmieva nikto, veď je to v móde. Toto ma vie občas skutočne naštvať. :-/
Už to veľmi neriešim, snažím sa ísť si svojím štýlom a využiť dostupnosť pekných vecí v obchodoch pre seba (predsalen je to lacnejšie než alternatívne e-shopy), len to vážne občas zamrzí, že ľudia, ktorí sa človeku posmievali za jeho štýl, tak o pár mesiacov majú tamer rovnaký štýl, len preto, že je to v móde. :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama