Hledá se někdo, kdo mě bude bezmezně milovat, pravidelně mě krmit a jinak mě vůbec neotravovat. Kdo se hlásí?

Pan Plíhal

4. května 2017 v 15:03 | O. |  Hudba - někdy i ta mého srdce
Ke svému hrůznému zjištění jsem zjistila, že jsem se probudila o dvacet minut dříve, než bylo nezbytně nutné, takže jsem si řekla, že tu pro tebe napíšu doporučení. Budu psát články tímhle způsobem, článek předtím jsem adresovala čtenářům, ale nějak se mi to nelíbí, protože ty jsi moje speciální sněhová vločka... Asi bych měla přestat být tak moc sarkastická, co?
Každopádně, kdybych ti nepsala, tak bych si snídani snědla za trochu jiných okolností, než za psaní Tobě.
Ne že bych ti psala nerada.
Pan Plíhal je český písničkář. A taky jeden z mých oblíbených lidí. Nepotkala jsem jej, ale mám o něm vělice dobré mínění, protože člověk, který tvoří něco tak krásného, jako jsou jeho písničky nemůže být špatným člověkem.
Když se teď oteplilo a je poměrně sucho, tak jsem ráda, že zase můžu chodit do školy pěšky. Mám to do školy asi dvacet minut, cestou, na kterou bych za deště poslala pouze nepřítele, kdybych nějakého měla. Je mi sice několik lidí protivných, ale za nepřátele je nepovažuju. Za deště se totiž na oné cestě tvoří v celku hluboké kaluže, tak hluboké, že pokud jimi nějaký zlomyslný řidič projede ve chvíli, co kolem nich jdu, tak se mu podaří mě celou zmáčet a tím mi otráví den.
Těch dvacet minut si zpříjemňuji právě společností pana Plíhala ve sluchátkách, tedy když není zima a je sucho.

Mám dost volného času, ale tuhle chviličku pro sebe (Ano, patří to do tématu týdne... Tak nějak) mám hodně ráda.

Tenhle písničkář zvládne i z obyčejného mlhavého rána vykouzlit něco krásného, něžného a milého.
Přišla jsem na něj díky člověku, který se mi líbil. Což bylo trochu nebezpečné pro mou lásku k Plíhalově tvorbě, jelikož zakoukaný puberťák (adolescent? Sama nevím, jak se v mém věku nazvat. Možná mladý a to velmi mladý dospělý) si do těch písniček představoval sebe a toho gentlemana.
Jelikož má naivita už v mém útlém věku stihla trochu ustoupit mému rozumu, bylo mi jasné, že u představ ohledně toho mladého muže i zůstanu, či mi alespoň bylo jasné, že na nic dlouhodobého to nebude.

Čehož jsem se bála. To ze dvou dvodů, ten první je ten, že odmítnutí nemá nikdo rád a ten druhý je ten, že se mi znechutí písničky Karla Plíhala.
Což se naštěstí nestalo, jinak bych ti tu o něm nepsala, že?
Doufám, že při poslechu těchto ukázek cítíš to samé jako já. Lásku, klid a bezpečí. Právě proto jeho tvorbu mám ráda. Nutí mě cítit, při poslechu písniček tohoto umělce ani nejde nic necítit.
Je zajímavé, jak svými písničkami dokáže tento pán ovlivňovat a zlepšovat moji náladu. Poslechni si ho, pokud ti je smutno, myslím, že ti bude lépe, nebo alespoň po poslechu jeho písní se budeš cítit kdekoliv v bezpečí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sabča Sabča | Web | 4. května 2017 v 18:41 | Reagovat

máš pěkný blog
zvu tě na svůj
můžeš pomoct dobré věci (2. článek)

2 Tomáš Tomáš | Web | 9. května 2017 v 12:16 | Reagovat

Zpěv Karla Plíhala moc nemusím - nějak mi ten zastřený hlas přijde divný, ale pokud jde o techniku hry na kytaru a především o texty, pak tento chlápek bude těžko hledat srovnatelnou konkurenci. Vždycky mě fascinuje o čem dokáže napsat písničku a jak umí v pár jednoduchých frázích projevit obrovské množství emocí i významů. I pro mě je to tedy Pan Plíhal :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama